Достапни линкови

Карзаи во посета на Јапонија


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ја започна 5-дневната посета на Јапонија, која е еден од најголемите донатори за обновата на Авганистан. Јапонија вети 5 милијарди долари помош за Авганистан во наредните 5 години, но реализацијата на проектите ќе зависи од безбедносната ситуација и од гаранциите дека ќе биде спречена корупцијата.XS
SM
MD
LG