Достапни линкови

Загинаа 5 војници на НАТО во Авганистан


Јуни стана најкрвавиот месец за меѓународните сили во деветгодишната војна во Авганистан, откако вчера загинале петмина војници на НАТО. Со тоа билансот на загинати припадници на мисијата ИСАФ во овој месец се искачи на повеќе од 40. Претходно вчера во одвоени напади загинаа петмина авганистански полицајци и гувернер на една област.
XS
SM
MD
LG