Достапни линкови

Победа на Лејкерс


Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс ја совладаа екипата на Бостон Селтикс со 89:67, во шестиот натпревар од финалето на НБА лигата. Сега резултатот во победи е изедначен на 3:3, а решавачкиот натпревар се игра утревечер во Лос Анџелес.
XS
SM
MD
LG