Достапни линкови

Турција бара САД да подржи меѓународна истрага за хуманитарниот конвој


Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу денеска ги повика САД да го поддржат формирањето на меѓународна анкетна комисија која ќе го разгледува нападот на израелските сили врз хуманитарниот конвој во Средоземно Море. Инсистираме да има меѓународна истрага и се надеваме дека САД ќе го поддржат нашето барање, изјавил Давутоглу.

XS
SM
MD
LG