Достапни линкови

Иран:санкциите нема да го решат проблемот


Санкциите кон Иран нема да го решат спорот меѓу Иран и Западните земји околу нукларната програма на Техеран, изјавил портпаролот на иранското министерство за надворешни работи . Тој како погрешна и нелогична, ја оценил одлуката на ЕУ за дополнителни санкции против Иран. На вчерашниот министерски состанок во Луксембург беше постигната согласност, покрај санкции на ОН , и ЕУ да спроведе свои. Финалната одлука на ЕУ ке биде објавена на самитот во четврток
XS
SM
MD
LG