Достапни линкови

Во Авганистан загинаа 12 полицајци


Во напад на талибански милитанти на југот и истокот на Авганистан се убиени 12 авганистански полицајци. Петмина се убиени ноќеска во Гази, а другите во инциденти во Когиани и Вардак. Во последните недели се зголеми бројот на жртвите во Нато силите, но посебно ескалира кај авганистанската полиција.
XS
SM
MD
LG