Достапни линкови

Американец во лов по Осама бин Ладен


Пакистанската полиција соопшти дека фатила американски граѓанин, кој тврдел дека има мисија да го убие лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен. 52 годишниот Гари Фолкнер е фатен во северен Пакистан со пиштол, меч и опрема за ноќно гледање. Тој е на испитување.
XS
SM
MD
LG