Достапни линкови

Иран - ЕУ греши со одлуката за санкции


Погрешна и нелогична. Ова е оценката на портпаролот на иранското министерство за надворешни работи за одлуката на ЕУ за дополнителни санкции против Иран поради контроверзната нуклеарна програма. На вчерашниот министерски состанок во Луксембург беше постигната согласност за санкции на Унијата кои ке одат покрај оние на Обединетите Нации. Финалната одлука на ЕУ ке биде објавена на самитот во четврток.
XS
SM
MD
LG