Достапни линкови

Милошоски на состанок на ЦЕИ


Министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски, денеска во Будва ќе учествува на состанокот на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Централно европската иницијатива. Главна тема на состанокот е јакнењето на регионалната соработка во контекст на евроинтеграцијата.
XS
SM
MD
LG