Достапни линкови

Иранскиот Ајатолах повикува на производство на „ специјално оружје“


Тврдокорниот духовен ментор на иранскиот претседател јавно повика на производство на „ Специјално оружје“ кое само неколку нации имаат право да ги произведат. Асошиетет прес пренесува дека Ајатолахот во својата книга напишал дека Иран не треба да се лишува од правото да произведе „Специјално оружје“. Иран постојано ги негира тврдењата дека земјата се обидува да направи нуклеарно оружје. Книгата на Ајатолахот е издадена во 2005тата година а до сега пристап до неа имале само високи верски лица.
XS
SM
MD
LG