Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Денеска ќе не очекува сончево време со мала облачност. Метеоролозите велат дека е можно попладне да се наоблачи и да заврне краткотраен дожд проследен со слаб ветер. Утринската температура ќе се движи од 16-от до 22 –от степен а дневната ќе достигне до 38-от степен. Во Скопје и околината се очекува температурата да се движи од 21-от до 36 тиот степен.
XS
SM
MD
LG