Достапни линкови

Бакиев побара помош за Киргистан


Соборениот киргистански претседател Курманбек Бакиев повика денеска Организацијата за Колективна Безбедност да испрати сили во Киргистан , затоа што само така ќе се нормализира ситуацијата во таа земја. Организацијата во која членуваат 7 поранешни Советски држави денеска во Москва одржува состанок за тоа на кој начин да постапат во ваква ситуација. Генералниот секретар на Организацијата изјавил дека и повеќе од добро треба да размислат како ќе реагират

XS
SM
MD
LG