Достапни линкови

Јапонија го совлада Камерун


Селекцијата на Јапонија беше поуспешна од Камерун и ја совлада со 1:0. Тие се натпреваруваат во Групата Е. Единствениот гол на натпреварот го постигна Кеисуке Хонда во 39-та минута. Јапонија во следното коло ќе се натпреварува со Холандија, а Камерун со Данска.
XS
SM
MD
LG