Достапни линкови

ОН и САД праќаат помош за Киргистан


Обединетите нации и Соединетите држави праќаат помош во Киргистан. Состојбата таму се уште критична а бројот на жртви се зголемува, досега загинале над 124 луѓе, а повеќе од 1.700 се повредени. Илјадници луѓе го напуштаат нестабилниот регион и се упатуваат главно кон Узбекистан.


XS
SM
MD
LG