Достапни линкови

Во Шведска уапсени 50 активисти на Гринпис


Полицијата во Шведска денеска уапсила околу 50 активисти на невладината еколошка организација Гринпис, бидејќи провалиле во една нуклеарна електрана во знак на протест зошто земјата користи атомска енергија. Активистие се уапсени за неовластено влегување на туѓ имот и затоа што не ги почитувале безбедносните правила .

XS
SM
MD
LG