Достапни линкови

Косор:нема одмор додека има криза


Хрватскиот премиер Јадранка Косор им забрани на своите министри да заминат на летен одмор, поради финансиската криза во земјата.
Министрите мораат да работат на економските мерки, со оглед на тоа што ситуацијата во земјата е тешка, изјавила Косор.
Членовите на кабинетот на Косор се уште не ја коментирале забраната
XS
SM
MD
LG