Достапни линкови

Холандија ја совлада Данска


Репрезентацијата на Холандија ја совлада Данска со 2:0. Двете репрезентаци се натпреваруваат во групата Е на Светското првенство во Јужна Африка. Холанѓаните поведоа во 46 минута со авто- голот на Симон Поулсен, а вториот гол го постигна Дирк Којт.

XS
SM
MD
LG