Достапни линкови

Иранската Револуционерна гарда не се плаши од санкциите


Иранската револуционерна гарда соопштила дека не е загрижена поради новите санкции кои ОН ги изгласаа за Иран. Генералот на Револуционерната Гарда изјавил дека Иран своите одбрамбени капацитети ги направил по такви сценарија и за најлоши услови, па така новите санкциии нема да спречат да се развива нуклеарната програма .

XS
SM
MD
LG