Достапни линкови

Тројца израелски полицајци застрелани во окупираниот Западен Брег


Израелската полиција соопштува дека еден вооружан Палестинец застрелат тројца израелски полицајци во окупираниот Западен Брег. При нападот едниот полицаец е убиен а другите се повредени. Портпаролот на полицијата соопштил дека нападот се случил во еден град во близина на Хеброн. Никој од Палестинските групи не ја презеде одговорноста за нападот. Израелските полицајци се честа мета на палестинските милитанти.


XS
SM
MD
LG