Достапни линкови

ММФ и ЕУ ги контролираат грчките трошоци


Делегација на Меѓународниот монетарен фонд и на Европската унија денеска во Атина ја почнаа контролата на грчките напори за излегување од должничката криза која ја доведе земјата на работ на банкрот. Делегацијата ќе остане во Атина една недела.
XS
SM
MD
LG