Достапни линкови

Ранети тројца израелски полицајци


Израелската полиција соопшти дека вооружени палестинеци повредиле тројца полицајци во окупираниот Западен Брег. Се прецизира дека палестинците отвориле оган врз полицското возило во близина на градот Хеброн. Засега ниедна палестинска група не ја презеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG