Достапни линкови

Конститутивна седница на новиот ирачки парламент


Ирачкиот парламент денеска треба да ја одржи конститутивната седница, по парламентарните избори што се одржаа во март, минатата година. Сепак, се уште нема договор за нова ирачка влада, а според најавите ќе поминат недели, а можеби и месеци додека ирачките партии да се договорат кој ќе застане на чело на владата.
XS
SM
MD
LG