Достапни линкови

Израел со сопствена истрага за нападот врз флотилата


Израел најави дека ќе спроведе сопствена истрага за нападот врз флотилата која се обидуваше да достави помош до Појасот Газа, при што загинаа деветмина пропалестински активисти. Комисијата што ќе го испитува нападот ќе биде предводена од пензиониран претседавач на Врховниот суд, а ќе му помагаат двајца странци, од Северна Ирска и од Канада.
XS
SM
MD
LG