Достапни линкови

Бостон Селтикс на чекор до нов трофеј во НБА


Екипата на Бостон Селтикс е на чекор до шампионска титула во НБА лигата, откако рано утрово го победи тимот на ЛА Лејкерс со 92:86 и поведе 3:2 во натпревари. Шампионот се добива по 4 добиени натпревари. Наредниот натпревар, кој може да биде и последен, се игра задутре. Бостон Селтикс е најтрофеен тим во НБА лигата со 18 шампионски титули.
XS
SM
MD
LG