Достапни линкови

Италија ја почнува одбраната на шампионската титула


Репрезентацијата на Италија, со натпреварот против Парагвај во групата Ф, денеска ја почнува одбраната на титулата на Светското првенство во фудбал во Јужна Африка. Италија е актуелен светски шапмион, по триумфот на минатото светско првенство во Германија.
Денеска се играат и два натпревари од групата Е. Играат Холандија-Данска и Јапонија-Камерун.
XS
SM
MD
LG