Достапни линкови

Сончево и многу топло време со дожд попладне


Во поголемиот дел од земјава ќе биде сончево и многу топло, но во попладневните часови ќе има услови за развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и засилен ветер особено во планинските подрачја.
Утринската температура се движи од 14 до 20 степени, а дневната од 31 до 38 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и многу топло, а попладне ќе има краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 35 степени.
XS
SM
MD
LG