Достапни линкови

Серија експлозии во Ирак, 12 мртви


Во серија експлозии кои се случиле денеска во Ирак , во близина на Централната банка во Багдад, загинале 12 луѓе, а повредени се 40, соопштиле безбедносните сили. Преставник на полицијата соопштил дека во интервал од 8 минути експлодирале неколку бомби и тоа за време кога вработените во Банката го напуштале своето работно место.
XS
SM
MD
LG