Достапни линкови

Во автобуската несреќа во Филипини, 18 жртви


Во автобуската несреќа која се случила денеска во Филипини загинале најмалку 18 луѓе, повеќето од нив Иранци, соопштуваат локалните власти. Автобусот превезувал ирански туристи , студенти по медицина. Автобусот скршнал од патот, се превртел и завршил во клисура длабока 30 метри. Полицијата соопштува дека се уште има луѓе кои се затрупани под остатоците на автобусот. Спасувачките екипи работат да ги спасат патниците.

XS
SM
MD
LG