Достапни линкови

Пакистан негира дека ги подржува Талибанците во Авганистан


Портпаролот на пакистанската војска ги опишал како злонамерни тврдењата дека Пакистанската служба за разузнавање им дава подршка на талибанските бунтовници во Авганистан . Еден лондонски магазин денеска објави дека Пакистанската служба за разузнавање им обезбедува финанасии, обука и засолниште на Талибанците. Весникот го изнесува тврдењето врз основа на интервју со 9 талибански водичи од Авганистан
XS
SM
MD
LG