Достапни линкови

Израелскиот министер за одбрана ја откажа посетата на Париз


Израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак ја откажа планираната посета на Париз, затоа што пропалестински групи се заканија дека ќе се ангажираат тој да биде уапсен во Франција , соопштуваат од неговиот кабинет. Министерот во Париз требаше да го отвори штандот на изложбата на оружје. Но пропалестинските групи се заканиле дека ќе сторат се тој да биде уапсен заради неговата улога во нападот на флотилата бродови кои носеа хуманитрна помош за Газа.
XS
SM
MD
LG