Достапни линкови

Хајнце и ја донесе победата на Аргентина


Фудбалската репрезентација на Аргентина ја совлада Нигерија со 1:0, во првото коло на Групата Б на Светското првенство во Јужна Африка. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Габриел Хајнце, кој голот го постигна во 6 минута. Аргентина е на второ место во Групата Б, бидејќи има еден гол помалку од првопласираната Јужна Кореја. Претходно денеска Јужна Кореја ја совлада Грција со 2:0.
XS
SM
MD
LG