Достапни линкови

Во Авганистан загинале двајца војници на НАТО


Во две одвоени експлозии на бомби денеска во Авганисан загинале 5 полицајци и двајца припадници на НАТО, соопштиле авганистанските власти. Меѓународните сили се обидуваат да ја зголемат безбедноста и да го сопрат криминалот во Кандахар каде во средата загинаа 56 луѓе. Еден од загинатите војници на НАТО е Американец, а за едниот се претпоставува дека е од Полска. Овој месец во Авганистан загинаа 38 војници на Алијансата, од кои 27 Американци.
XS
SM
MD
LG