Достапни линкови

Груевски:остануваме фокусирани на барање решение за името


Премиерот Никола Груевски по вчерашните најави од Белгија за немање можност за добивање датум за преговори и во наредните шест месеци доколку не се реши спорот за името со Грција повтори дека Македонија останува фокусирана и посветена на барање на решение за името кое ќе биде прифатливо за сите нејзини граѓани. Груевски изјави дека треба да се најде решени кое нема да направи трајни последици за македонската нација, идентитет и државност.

XS
SM
MD
LG