Достапни линкови

Силва не коментира за наводниот трансфер


Медиумите во Шпанија спомнуваат дека играчот на Валенција може да премине во Реал или во Барселона.

Шпанскиот фудбалер Давид Силва денеска одбил да ги коментира шпекулациите за трансферот во други клубови, бидејќи не сака тоа да влијае на неговата иднина и на неговото учество на Светското првенство.

Медиумите во Шпанија споменуваат дека играчот на Валенсија може да премине во Реал или во Барселона.
„ Доаѓањето во Јужна Африка ми помогна да се фокусирам на националниот тим и на добра игра на првенството„ изјави Силва.

Силва и помогна на Шпанија да го освои Европскот првенство во 2008-та. Шпанија на Мундијалот ќе игра во групата Х , во оваа група
се и репрезентациите на Чиле, Хондурас и Швајцарија.XS
SM
MD
LG