Достапни линкови

Во Авганистан загинале 5 полицијаци


Пет авганистански полицајци се убиени денеска во експлозија на бомба во јужната провинција Кандахар, соопштиле полициксите власти. Полицајците се убиени кога возилото со кое се превезувале било погодена од бомба. Шефот на полицијата соопштил дека го идентификувале и бомбашот самоубиец кој пред неколку дена се разнесе на свадбена церемонија. Станува збор за 13 годишно момче. За време на нападот тогаш загинаа 56 луѓе, а 24 беа повредени.

XS
SM
MD
LG