Достапни линкови

Иран со бенифииции за странските инвеститори


Иранската централна банка соопшти дека ќе им гарантира на странските инвеститори дека ќе им врати 10 проценти од нивниот капитал , ако и покрај санкциите продолжат да инвестираат во земјата. Централната Банка и министерството за економија ќе го гарантират рефундирањето на вложениот капитал, изјавил гувернерот на Централната Банка, Мохамед Бахмани. Советот за безбедност на ОН во средата донесе четврта рунда на санкци кон Иран.
XS
SM
MD
LG