Достапни линкови

Во Пакистан убиени 10 талибанци


Пакистански воени авиони денеска уништиле неколку засолништа на екстреместите на северозападот на земјата при што загинале 10 талибанци а неколку биле ранети, соопштуваат локалните власти. Цел на денешните напади биле остатоците на засолништата на бунтовниците во проблематичниот регион Оракзаи каде армијата извојува победа над бунтовниците минатата недела.
XS
SM
MD
LG