Достапни линкови

Иран бара од Западот да го прифати договорот за размена на гориво


Иран го повика Западот да го прифати договорот што го склучи Техеран со Бразил и Турција за размена на нуклеарно гориво, како достоинствен начин за надминување на кризата. Шефот на иранската агенција за атомска енергија Али Акбар САлехи изјавил и дека западните земји сами заглавиле со креирањето на кризата околу иранската нуклеарна програма.

XS
SM
MD
LG