Достапни линкови

Поплави во Араканзас


Во поплавите во американската држава Араканзас, настрадале 16 луѓе, а неколку десетици се водат како изчезнати, соопштија локалните власти. Силните дождови предизвикале излевање на вообичаено мирните реки како Кадо и Литл Мисури.
XS
SM
MD
LG