Достапни линкови

Шестмина загинати во поплавите во Арканзас


Во поплавите во американската сојузна држава Арканзас загинале најмалку шест лица, соопштија локалните власти. Поплавите биле предизвикани од поројни дождови, а во поплавените подрачја на помош била испратена Националната гарда.
XS
SM
MD
LG