Достапни линкови

Турција, Сирија, Либан и Јордан во зона за слободна трговија


Министрите за надворешни работи на Турција, Сирија, Либан и Јордан вчера во Истанбул потпишаа договор за визна либерализација меѓу нивните земји и за создавање зона за слободна трговија. Во документот се наведува дека новиот механизам ќе биде отворен за учество на сите братски и пријателски држави од регионот.
XS
SM
MD
LG