Достапни линкови

Гејтс - На Иран му требаат 3 години до нуклеарно оружје


Американскиот секретар за одбтрана Роберт Гејтс денеска изјави дека ќе бидат потребни 3 години пред Иран да биде способен да развие нуклеарно оружје. Гејтс ова го изјави во Брисел каде што на новинарите им објасни дека постои разлика имањето нуклеарна муниција и имањето способен систем за испорака кој може да им се закани на соседите.
XS
SM
MD
LG