Достапни линкови

Во бомбашки напад во северен Ирак - 5 мртви


Американските сили соопштија дека двајца американци се убиени а 6 ранети во напад со автомобил бомба во северен Ирак. Во инцидентот загинале и тројца припадници на ирачките сили, а 22 биле ранети.
XS
SM
MD
LG