Достапни линкови

Напади со беспилотно летало во Пакистан


Претставници на пакистанските власти соопштија дека шест проектили истрелани од најверојатно американско беспилотно летало во близина на границата со Авганистан загинале најмалку 13 луѓе. Се прецизира дека нападите биле извршени во областа Северен Вазиристан за кој се смета дека е засолниште на талибанците и на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG