Достапни линкови

Загина правнуката на Нелсон Мандела


Внуката на поранешниот јужноафрикански претседател Нелсон Мандела денеска загинала во сообраќајна несреќа при напуштањето на концертот што се одржа пред почетокот на Светското фудбалско првенство. Во сообраќајката во која загинала 13 годишната Зенани Мандела немало други жртви или повредени. Зенани е една од деветте правнуци на Мандела.
XS
SM
MD
LG