Достапни линкови

Коњановски се сретна со Мајор, холандски амбасадор во НАТО


Министерот за одбрана Зоран Коњановски се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија при НАТО Марк Мајор на состанокот во Брисел на министрите за одбрана на НАТО со министрите за одбрана на не-НАТО придонесувачи во КФОР. Амбасадорот се информирал за реформите и активностите на Македонија, а се интересирал и за спорот со името на што Коњановски му одговорил дека Македонија принципиелно се однесува кон сите предизвици во НАТО и очекува така и Алијансата да се однесува кон земјава во однос на името.
XS
SM
MD
LG