Достапни линкови

Бостон изедначи на 2:2


Во четвртиот натпревар од финалето на НБА лигата кошаркарите на Бостон Селтикс го победија Лос Анџелес Лејкерс со 96:89 и го изедначија резултатот во победи на 2:2. Шампион на лигата ќе биде онаа екипа која прва ќе забележи 4 победи. Наредниот натпревар се игра в недела навечер.
XS
SM
MD
LG