Достапни линкови

Камерун не отпатува за Авганистан


Британскиот премиер Дејвид Камерун беше принуден да ја откаже посетата на британската воена база во Авганистан, поради сомнежите дека за време на неговиот престој во земјата ќе биде мета на напад на бунтовниците. Тој требаше да се сретне и со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи. Камерун претходно ја отфрли можноста Британија да испрати дополнителни војници во земјата.
XS
SM
MD
LG