Достапни линкови

Во САД уапсени над 400 лица поврзани со тргување на дрога и луѓе


Американските власти денеска уапсиле повеќе од 400 луѓе за кои постои сомнение дека имаат врска со трговија со луѓе за нарко картели во Мексико. Големата акција , во која учествувале 16 американски држави , резултирала со 429 уапсени, заплениле илегална дрога , пари и оружје. Акцијата ја спровеле заедно со мексиканките власти, кои се обидуваат да го спречат тргувањето со дрога окoлу границата меѓу двете земји каде насилството поврзано со дрога ескалира.
XS
SM
MD
LG