Достапни линкови

Оштетени скулптурите во Градскиот Парк


Непознати сторители и ги искршиле рацете на една од скулптурите „Две шмизли со кутре“, во Градскиот Парк во Скопје. Оштетена е и скулптурата „Девојче“.

XS
SM
MD
LG